بهترین زمان سفر به لاهیجان

ما در این مقاله قصد داریم بهترین زمان برای سفر به لاهیجان را از جنبه های مختلف برای شما شرح دهیم تا بتوانید بر اساس نیازها و سلایق مختلف خودتان تصمیم گیری کنید پس با املاک سفیر لاهیجان  همراه باشید.

لاهیجان، یکی از شهرهای توریستی و زیبای شمال ایران است که در استان گیلان واقع شده است. این شهر با تاریخ و فرهنگ گنبدی‌ها و گیلک‌ها، دارای جاذبه‌های گردشگری متنوعی است که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جلب می‌کند. لاهیجان در تمام ایام سال به خصوص در فصل های تابستان و بهار مسافران بسیار زیادی دارد. لاهیجان را به نام عروس زیبای استان گیلان می شناسند و چشم اندازهای کم نظیرش علاقمندان بسیار زیادی دارد. در کنار این همه زیبایی سر زدن به روستاهای اطراف لاهیجان نیز خالی از لطف نیست.

بهترین زمان سفر به لاهیجان

آب و هوای لاهیجان

شهر لاهیجان هوای معتدل خزری دارد. به علت رطوبت هوا در تابستان، هوا گرم و شرجی است و در زمستانها با سرمای هوا مواجه خواهید شد. همچنین بارش برف نیز در این منطقه پس از وزش بادهای گرم روی می دهد. رطوبت هوای لاهیجان بین ۷۶ تا ۷۹ درصد تخمین زده می شود.

بهترین زمان سفر به لاهیجان از لحاظ آب و هوا

شاید بتوان گفت بهترین زمان سفر به شهرهای استان گیلان معمولاً از بهار تا پاییز است. در این فصول، هوا معتدل و دلپذیر است و شما می‌توانید از زیبایی‌های طبیعی و جاذبه‌های گردشگری لاهیجان به بهترین شکل بهره‌مند شوید و  به دلیل رطوبت هوا و شرجی بودن فصل بهار و اوایل تابستان میتواند مناسب باشد. در فصل پاییز و زمستان به علت بارش زیاد این مناطق شاید مجبور باشید از داخل اتاق خود در هتل به تماشای شهر بپردازید.

در موسم بهار، گل‌ها و درختان با رنگارنگی زیبا شکوفا می‌شوند و طبیعت به حالت خود زیباترین شکل را می‌گیرد. تابستان نیز هوای خنک و خوبی دارد و شما می‌توانید از فعالیت‌هایی مانند پیاده‌روی در کوهستان‌های اطراف یا بازدید از دریاچه لار استفاده کنید.

البته لاهیجان در زمستان نیز دارای جذابیت‌های خود است، اما در این فصل دما ممکن است به حدی پایین بیاید که برخی از فعالیت‌های گردشگری را محدود کند. بنا به نظریات و تجربیات افراد مربوط به آب و هوا، اگر قصد سفر به لاهیجان را دارید، بهار و تابستان معمولاً بهترین زمان‌ها برای این مقصد هستند. اما بهترین زمان سفر به لاهیجان را خود شما هستید که مشخص میکنید. ممکن است شخصی هوای بهار و طراوت آن را بپسندد و شخص دیگری دوست داشته باشد منظره برفی جنگل را در زمستان تماشا کند.

 

بهترین زمان سفر به لاهیجان

میزان در دسترس بودن امکانات گردشگری

شهرهای شمالی کشور همیشه مقصد سفرهای کوتاه مدت و بلند مدت افراد بوده است.برای سفرهای کوتاه مدت که تعطیلات آخرهفته و مناسبت ها را شامل می شود به دلیل اینکه دو یا سه روزه هستند و معمولا افراد امکانات موردنیاز خود را به همراه خود می برند، اینکه امکانات شهری در دسترس باشد یا نباشد خیلی برایشان مهم نیست اما در سفر بلند مدت عواملی مانند شلوغی یا خلوتی شهر، موجود بودن محل های اسکان و خالی بودن آنها و … دارای اهمیت است.

بهترین زمان سفر به لاهیجان از لحاظ دسترسی به امکانات

سفر در زمانهایی غیر از زمانهای معمول که مردم به شمال کشور سفر می کنند نیازمند بررسی و برنامه ریزی بیشتر است. بدین صورت که:  به طور مثال تعطیلات تابستانی مدارس که در ایران به مدت سه ماه است فصل شلوغ سفر به  مقصد شمال کشور است به دلیل اینکه افرادی که بچه هایی در سن مدرسه دارند می توانند از این تعطیلات برای رفتن به مسافرت استفاده کنند.

اگر شما بچه ای در سن مدرسه ندارید یا خودتان در سن مدرسه نیستید و علاقه مند به سفر در زمانهای خلوتی شهرهای شمالی و ساحل ها هستید به شما پیشنهاد میشود در فصل پاییز برای مسافرت خود برنامه ریزی کنید . محل اسکان خود را از طریق اینترنت و سایتهایی که این امکان را فراهم میکنند، رزرو کنید.

دسترسی به تفریحات ساحلی

چون فصل سفر به شمال کشور همانطور که بالاتر ذکر شد، بیشتر بهار وتابستان است ممکن است در پاییز و زمستان امکانات مناسب پذیرایی از گردشگران محدود شده باشد.  به طور مثال ساحل ها خلوت تر هستند و ممکن است ارائه دهندگان تفریحات ساحلی به تعداد کمتری در سواحل مستقر باشند یا در شهرهای کوچک اصلا ساحلهای کوچک دیگر هیچ تفریحاتی را نداشته باشند.

دسترسی به محل های اسکان

اگر بخواهیم بهترین زمان سفر به لاهیجان را  از لحاظ محل اسکان محلی (خانه یا ویلاهای اجاره روزانه و نه هتل ها ) بررسی کنیم ، متوجه می شویم که در فصل پیک مسافر در هر شهری خانه اجاره ای موجود است و شما به هر شهری برسید نگرانی ای بابت رزرو نکردن محل اقامت نخواهید داشت.  زیرا افراد زیادی در ابتدای ورودی شهرها با در دست گرفتن تابلویی خبر از داشتن سوئیت خالی برای اجاره روزانه ، جهت اسکان مسافر می دهند. هچنین از لحاظ بررسی قیمتی متوجه میشویم در این فصل به دلیل زیاد بودن مسافر قیمتها هم رقابتی بوده و معمولا میتوان با قیمتی مناسب محل اسکان خوبی را اجاره کرد.

اما در فصل های غیر پیک که پاییز و زمستان را شامل می شود ممکن است برای سفر بدون برنامه ریزی و در نظر نگرفتن محل اسکان، ممکن است کمی محاسباتتان را پیچیده کند به دو دلیل :

۱-اینکه تعدد خانه های اجاره روزانه به یک سوم می رسد چون حجم مسافر هم به همین مقدار کاهش پیدا می کند

۲-قیمتها دیگر رقابتی نیست و به دلیل کم بودن مکانهای اسکان ممکن است شما مجبور شوید با قیمتی که ارائه دهنده این خدمات تعیین می کند کنار بیایید!

بهترین زمان سفر به لاهیجان

برگزاری رویدادهای محلی و سنتی

در شهرهای مختلف ایران و در فصول مختلف رویدادهای سنتی و محلی ای اتفاق می افتد. به طور مثال زمان گلابگیری در کاشان و یا مراسمات دیگر در شهرای دیگر ایران . یکی از عواملی که پاسخ این پرسش که بهترین زمان سفر به لاهیجان چه وقتی است؟ را مشخص میکند توجه به این مورد می باشد.

بهترین زمان سفر به لاهیجان از لحاظ برگزاری رویدادهای محلی

اگر به فرهنگ مردمان شمالی علاقه مندید بهتر است زمان سفرتان را با برگزاری یک رویداد محلی سنتی هماهنگ کنید. با این کار علاوه بر بهره مند شدن از هوای پاک و مناظر طبیعت بتوانید لحظات شاد و هیجان انگیزی را در کنار مردمان گیلک تجربه کنید.

برای باخبر شدن از این رویدادها میتوانید از طریق اینترنت و سایتهایی که اخبار محلی آن خطه را منتشر می کنند استفاده کنید. به طور مثال می توان به مراسم روز لاهیجان و یا افتتاح رویداد ملی نوروزگاه در لاهیجان اشاره کرد .

در این مراسمات می توانید از غذاها و شیرینی های محلی لاهیجان استفاده کرده ، از دیدن لباس های محلی رنگارنگ و آوازها و موسیقی های محلی مردمان گیلک لذت ببرید. در سفر به لاهیجان از سر زدن به بازار های سنتی غافل نشوید. برای اطلاع از روزهای برگزاری این بازار میتوانید به این مقاله سری بزنید.

نتیجه گیری

عوامل متعددی در انتخاب بهترین زمان سفر به لاهیجان تاثیر گذار است . ما سعی کردیم این مقاله را با توجه به نظر اکثریت مردم جامعه تنظیم کنیم.  مردمی که سفر جاده ای با ماشین شخصی خود را ترجیح می دهند و طرفدار مسافرت های اقتصادی و کم هزینه هستند ، اگر مورد دیگری به ذهن شما می رسد و یا برای شما اتفاق افتاده، خوشحال میشویم آن را با ما به اشتراک بگذارید.

 نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را درباره این نوشته برای ما ارسال کنید


بروز رسانی در ۱۴۰۲/۱۱/۱۱