ویژگی‌های بازار ملک در لاهیجان

بازار ملک در لاهیجان به عنوان یکی از مناطق جذاب شمال ایران، دارای ویژگی‌های خاص و پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری قابل توجهی است. در این مقاله، به بررسی ویژگی‌های بازار ملک در این شهرستان می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

لاهیجان یکی از شهرهای استان گیلان است که در قسمت شرقی این استان قرار دارد و از شمال به دریای خزر، از شرق به لنگرود، از جنوب به دیلمان و از غرب به آستانه‌ اشرفیه محدود می‌شود. این شهر نزدیک به ۱۵۰۰ مترمربع مساحت دارد و در آخرین سرشماری که انجام شده نزدیک به ۱۶۰ هزار نفر جمعیت را در خود جای‌داده که این مقدار از جمعیت، لاهیجان را به سومین شهر پرجمعیت استان گیلان تبدیل کرده است.

شهر لاهیجان در ارتفاع ۹۴ متر از سطح دریا قرار دارد و تپه‌های سرسبز آن را مزارع چای تشکیل داده‌اند؛ به همین دلیل لاهیجان را شهر چای می‌دانند. مردمان این شهر به زبان گیلکی و گویش بسیار جذاب بیه‌بیش صحبت می‌کنند. البته قوم‌های دیگری مانند تالشی‌ها و آذربایجانی‌ها در این شهر زندگی می‌کنند؛ اما بیشتر مردم شهر را گیلک‌ها تشکیل داده‌اند.

 

 

بازار ملک در لاهیجان

  طبیعت جذاب و محیط زیست سالم:

لاهیجان  با آب و هوای معتدل و مناظره‌های طبیعی خیره‌ کننده، یک محیط زندگی ایده‌آل برای افرادی است که به دنبال مکانی آرام و صلح‌آمیز هستند. شهر لاهیجان به دلیل داشتن مناظر کم نظیر و طبیعی محل خوبی برای تفریح و لذت بردن از آفرینش بی‌نظیر خداوند است. همچنین این شهر برای زندگی و گردشگری امکانات بسیار خوبی دارد. از دیگر شهرهای اطراف لاهیجان می‌توان به رشت مرکز استان گیلان اشاره کرد. این شهر بخاطر آب و هوای خوب و طبیعت زیبا به نام عروس سبز گیلان مشهور شده است

دسترسی آسان:

موقعیت جغرافیایی ملایم لاهیجان، این شهرستان را به یک نقطه دسترسی آسان به شهرهای اطراف تبدیل کرده است. لاهیجان از شرق به لنگرود، از شمال به دریای خزر، از جنوب غربی به سیاهکل و از غرب به آستان اشرفیه محدود شده است. شما میتوانید با ۴ تا ۶ ساعت رانندگی از تهران به لاهیجان برسید همچنین با ۱۲ ساعت رانندگی از مشهد  . اگر بخواهید سفر هوایی به لاهیجان داشته باشید می توانید بلیتی به مقصد شهر رشت تهیه کنید و سپس یک فاصله ۴۴ کیلومتری را برای رسیدن به لاهیجان طی کنید. این ویژگی از جذابیت بازار ملک در این منطقه استفاده می‌کند.

 

 

بازار ملک در لاهیجان

تنوع ملکی:

تنوع ملکی در هر شهر و منطقه از وابستگی به عوامل مختلفی چون جمعیت، اقتصاد، فرهنگ، تاریخ و سیاست محلی دارد.

توسعه اقتصادی و ایجاد فرصت‌های شغلی می‌تواند تأثیر مهمی بر جذب جمعیت به شهرها داشته باشد.

فرآیند مهاجرت افراد به شهرها یکی از عوامل مؤثر در رشد جمعیت است. این مهاجرت می‌تواند از مناطق روستایی به شهرها یا از شهرهای دیگر به لاهیجان باشد.

عوامل فرهنگی و اجتماعی نیز ممکن است تأثیرگذار باشند. مثلاً وجود فضاهای فرهنگی، امکانات تفریحی، و شرایط زندگی مطلوب

بازار ملک لاهیجان از تنوع ملکی بالایی برخوردار است، در این شهر میتوانید ویلای لوکس که در ساخت آن از آخرین امکانات روز به کار رفته  ببینید  تا زمین‌های کشاورزی در ابعاد  مختلف  و  همچنین آپارتمان‌های شهری با انواع امکانات متوسط تا پیشرفته. این ویژگی، نیازهای گوناگون سرمایه‌گذاران را برآورده می‌کند.

توسعه زیر ساختی:

توسعه زیر ساختی شهرها تحت تاثیر عوامل متعددی قرار میگیرد که شامل اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی،

سیاسی و محیطی می شوند.در زیر به برخی از عوامل تاثیرگذار در توسعه زیر ساختی شهرها اشاره می شود:

۱-عوامل اقتصادی:

تامین منابع مالی : درآمدهای مالی شهر،بودجه و منابع مالی موجود برای پروژه های زیرساختی تاثیرگذار هستند.

فعالیت های اقتصادی: رشد صنعتی و تجاری شهر، اشتغال و درآمد مردم، تاثیر مستقیم بر توان تامین منابع برای توسعه زیر ساختی دارد.

۲-عوامل اجتماعی:

جمعیت و رشد شهری: افزایش جمعیت و رشد شهری نیازهای زیادی برای زیرساخت ها ایجاد می کند

نیازهای اجتماعی : برخی از نیازهای اجتماعی مانند مسکن، آکوزش، بهداشت و امکانات فرهنگی توسعه زیر ساختی را تحت تاثیر قرار می دهند.

۳-عوامل فرهنگی:

ارزش ها و عادات : فرهتگ و عادات مردم نیز میتواند تاثیرگذار باشد. به عنوان مثال نیاز به ایجاد فضاهای فرهنگی یا تاریخی در شهر.

هویت فرهنگی: حفظ و تقویت هویت فرهگی شهر می تواند به توسعه زیر ساختی و فضاهای عمومی تاثیر بگذارد.

۴- عوامل سیاسی

سیاست های شهری: تصمیمات سیاستمداران و مدیران شهری در زمینه های اقتصادی، اجتماعی و محیطی تاثیرگذار هشتند.

استقرار و توسعه مناطق: تصمیمات در خصوص استقرار و توسعه مناطق مختلف شهری نیز نقش مهمی در توسعه زیرساختی دارند.

۵- عوامل محیطی:

حفاظت از محیط زیست: تدابیر حفاظت از محیط زیست و استفاده مستدام از منابع طبیعی در طراحی زیرساخت ها بسیار اهمیت دارد.

تغییرات آب و هوایی: تغییرات آب وهوایی و مشکلات مربوط به آن ممکن است نیازهای زیرساختی را تحت تاثیر قرار دهد.

این عوامل به طور ترکیبی و متقابل با یکدیگر تاثیر میگذارند و برنامه ریزی مناسب برای توسعه زیرساختی نیاز به درک جامع از این عوامل دارد.

سرمایه‌گذاری‌های اخیر در زمینه زیرساخت‌های شهری، این منطقه را به یک گزینه جذاب برای سرمایه‌گذاری در حوزه ملک تبدیل کرده است. پیشرفت در بنیان‌های شهری و امکانات عمومی این بازار را تقویت کرده است.

 

بازار ملک در لاهیجان

 نتیجه:

با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد بازار ملک در لاهیجان، این منطقه فرصت‌های بی‌نظیری را برای سرمایه‌گذاران فراهم کرده است. با توجه به تنوع ملکی، دسترسی آسان، و توسعه زیرساختی، لاهیجان به عنوان یک مقصد جذاب برای سرمایه‌گذاری در حوزه ملک شناخته می‌شود.برای دیدن موارد متعدد، در حوزه های مختلف ملکی با سایت املاک سفیر لاهیجان همراه باشید یا به صفحه ما مراجعه کنید.

 

 نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را درباره این نوشته برای ما ارسال کنید


بروز رسانی در ۱۴۰۲/۱۱/۰۴